Domaines Devillard

Domaines Devillard Domaines Devillard

Domaines Devillard
Na první pohled se zdá, život rodiny Devillardů v zámečku Château de Chamirey plyne aristokraticky pomalu. Vedle této proslulé domény v Mercurey však rodina vlastní i Domaine des Perdrix v Cotes d ´Or, Domaine de la Ferté a Domaine du CellierauxMoines v Givry a v roce 2008 se do portfolia zařadilo Domaine de la Garenne v Mâcon-Azé. Energický AmauryDevillard z velké části řídí práci na vinicích, ve sklepě i při prezentacích. Vedle těchto povinností dbá i na rozšíření rodinného klanu o své následovníky.

Domaine des Perdrix
Většina produkce této domény byla nejdříve prodávána skrze negociánty a její jméno tak nebylo příliš známé, což se nyní velmi rychle mění. Již před příchodem rodiny Devillard v roce 1996 byly v perfektním stavu vinice, došlo však k velkým investicím do sklepů. Celkem doména obhospodařuje přibližně 12 hektarů ve skvělých terroirVosne-Romanée a Nuits-Saint-Georges, disponují částí Échezeaux, PremierCru „Les TerresBlanches“ v Nuits-Saint-Georges a tamtéž i PremierCru „AuxPerdrix“, které vlastní téměř monopolně (99% plochy).
Vinařství s ruční sklizní vyčkává do momentu, kdy jsou i stopky vyzrálé a ztratí veškerou svou hořkost. Krom selekce přímo na vinici probíhá další pečlivé třídění ještě před vstupem hroznů do sklepů. Vína obvykle vyzrávají osmnáct měsíců v dubových sudech, z nichž čtvrtina je každý rok nová, a jsou pokud možno lahvována bez přílišných zásahů (jako je filtrace).

Château de Chamirey
Tato doména se rozprostírá na nejlepších částech apelace Mercurey, z celkových 38 hektarů vinici jich patnáct obhospodařují v prestižních PremierCru a dvě z nich, mocná bílá produkující „La Mission“ a pro hedvábná ovocitá červená určené „Les Ruelles“, jsou jejich monopol (jediný vlastník). Styl vinaření a technologie zpracování kvalitně vyzrálých hroznů se příliš neliší od Domaine des Perdrix.

Domaine de la Ferté
Rodina Devillard připravuje víno i v apelaci Givry, hrozny Pinotnoir určené pro červená vína zde pěstují na 2.5ha, z nichž jeden hektar je v proslulém PremierCru „La Servoisine“, v jižním svahu obhospodařovaném a zmiňovaném mnichy již ve 12. století

Domaine de la Garenne
Toto vinařství se nachází ve vesničce Azé, v jižní části Burgundska nazvané podle města Macon – Mâconnais.Rodina Devillard vlastní doménu od roku 2008 od kdy doménu plně řídí a dále rozvíjí. Čítá pouze 4,5 hektarů vinic výhradně odrůdy Chardonnay v jednom celku na vápencové terase s jižní orientací. Jedna část vinohradu má stáří 25 a druhá 40 let. Vinice jsou obdělávány pouze organickou cestou s vyloučením chemických herbicidů. Jediné víno, které zde vzniká je Macon-Azé a zpracovává se výhradně bez použití sudu, aby co nejlépe vynikla jeho výrazná minerální složka. Patří mezi nejlepší poměry kvalita/cena v Burgundsku

 

Přejít na produkt

 

Reference: