Léon Beyer

Léon Beyer Léon Beyer

V Eguisheimu, kolébce alsaského vinařství se u Beyerů dědí vinohradnictví z otce na syna již od roku 1580. Vinařství založil v roce 1867 pan Emile Beyer a od roku 1959 jej řídí pan Léon Beyer (potomek Léona Beyera staršího) za pomoci svého syna Marka.

 

Toto vinařství dnes nabízí širokou škálu alsaských vín, a to od základních cuvée přes Sylvaner a Pinot Blanc až po špičkový Riesling, Pinot Gris a Gewurztraminer. Mezi nejznámější patří “Riesling les Ecaillers“, “Gewurztraminer Cuvée des Comtes d’Eguisheim“ nebo vzácné “Vendanges Tardives“ a zcela vyjímečné “Sélections de Grains Nobles“. Vína pocházejí z nejlepších svahů Eguisheimu a jeho bezprostředního okolí, což dovoluje produkci opravdu výjimečných cuvée s celosvětovou reputací. Tato prestižní vína značky Léon Beyer a jsou na vinných lístcích špičkových restaurací nejen ve Francii a v ostatních evropských státech a USA, ale v poslední době se velmi dobře uplatňují v Japonsku jako skvělý doplněk tradiční japonské kuchyně.

 

Mimo vlastní produkci hroznů nakupuje Léon Beyer také od několika vybraných vinařů. Jím prováděná vinifikace a školení zaručují vždy perfektní výsledek, přičemž vinifikaci přikládá pan Léon Beyer obzvláštní důraz. Tato probíhá podle přísných tradicemi ověřených postupů za využití moderních technologií. Každoročně putuje 70% produkce vysokojakostních vín značky Léon Beyer za milovníky těchto velkých bílých vín z oblasti Alsaska do celého světa. Tato špičková vína jsou k dostání i na českém trhu. K jejich nákupu bychom Vám doporučili například nově otevřenou vinotéku v Praze ve Zlatnické ulici č.4, která nabízí širokou škálu velkých světových vín.

 
 

Přejít na produkt

 

Reference: