Pascal Jolivet

Pascal Jolivet Pascal Jolivet

Vinařství “Pascal Jolivet“ je jedním z nejmladších a zároveň nejdynamičtějších produkčních domů v oblasti Sancerre. Dnes ho najdete přímo v Sancerre, ale bylo založeno v roce 1987 v Pouilly-sur-Loire a velmi rychle se etablovalo jako reference Pouilly-Fumé a Sancerre ve špičkových francouzských restauracích a v nejvybranějších světových restauracích.

 

Dnes samotná doména čítá přes 34 hektarů vinic, ke kterým vinařství nakupuje hrozny od svých spřátelených vinařů. Cílem je produkovat vína, která plně reflektují podstatu různých terroirů apelací Sancerre a Pouilly-Fumé. Pascal se řídí filosofií co nejvíce nechat přírodu se vyjádřit a nesnažit se její dílo nějak přikrášlovat a překrucovat. Všechny parcely jsou vinifikovány zvlášť v nerezových termoregulovaných tancích, což dovoluje dlouhé harmonické prokvášení rmutu.

 

Pascal Jolivet do svých nepřidává komerční vyšlechtěné kvasinky ale naopak nechává kvasný proces na přírodních kvasinkách, které pochází přirozeně z příslušné vinice. Vína si tudíž uchovávají svůj jedinečný charakter a jsou nenapodobitelná a originální. Řízení teploty je jediný technologický vstup do kvasného procesu. Po kvašení jsou vína ponechána 4, až 6 měsíců na svých jemných kvasných kalech čímž získávají na komplexitě a originální minerální látky z každého terroiru se ve víně lépe a trvanlivě integrují.

 

Pascal Jolivet disponuje vinicemi v mnoha nejlepších polohách obou slavných apelacích: Les Caillotes, Le Chêne Marchand, Le Clos du Roy v apelaci Sancerre a Les Griottes a La Loge aux Moines v Pouilly-Fumé. La Loge aux Moines je nejstarší parcela v apelaci Pouilly-Fumé o pouhých čtyřech hektarech a byla vysázena benediktinskými mnichy již v 11. století, podle čehož byla také pojmenována.

 

Ve vínech domény Pascal Jolivet naleznete charakter, eleganci, finesu a rovnováhu.

 

Přejít na produkt

 

Reference: